z Malebného povltaví 
Zpět na homepage
Úvod Úvod

Novinky Co je u nás nového?

Nabídka O plemeni

Psi Psi

Feny Feny

Štěňata Štěňata

Nabídka Nabídka

Úspěchy Úspěchy

Nostalgie Nostalgie

Fotogalerie Fotogalerie

Naše chovatelské zařízení U nás

Články Zajímavé odkazy

Kde nás najdete Veteráni

Přátelé Zajímavé odkazy

Kde nás najdete Kde jsme

Homepage

Návrat na homepage

Až mě někdy  budeš soudit, obuj si moje boty a projdi moji  cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moje bolesti, radosti, projdi roky, které jsem prošla já, per se za svoje vize, za které jsem se prala já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já .... A až potom můžeš .... soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš.

Vítám Vás v mé chovatelské stanici, která chová pomeraniany od roku 1989. V tomto roce jsem  importovala první chovnou fenku červené barvy Allesu de la Colline Rouge a starší fenku Ricardu Piccolinis ze SRN od mé přítelkyně, chovatelky Angeliky Kamm (bohužel již není mezi námi) a která mě svými radami zasvětila do chovu tohoto krásného, u nás známého-neznámého plemene pomeranian. První zahraniční krytí jsem uskutečnila u paní Kamm, importovaným psem z Kanady Emadalem Home Pride. Narodila se dvě štěňátka Flip a Fanny v červené barvě. Dalším importovaným psem byl typicky vlkošedý Erold de la Colline Rouge a  Ivanhoe vom Ahnepark v barvě orange sable, s krásnou typickou hlavou pomeraniana,  s ideální jemnou hustou  podsadou, s vynikající povahou příslušící  tomuto plemeni a s předky z USA. Tento pes se skutečně odlišoval  od německých špiců a přesto získal v Německu titul evropského vítěze. Na našich výstavách v 90.letech nebyl pro  své odlišné znaky doceněn. Tento pejsek byl  natolik geneticky silný, že předával své přednosti i na průměrné feny.

Ze Slovenska jsem importovala Barbara Modrý Asyr chovatele Miro Lamoše, který dovezl  pár překrásných pomeranianů z chovatelské stanice Soffies. Tento pejsek byl potomkem těchto rodičů. Dalšího chovného pejska jsem výměnou získala od pana Černohorského a byl jím krásný  krémový pomeranian Na Zyczenie Kontrapunkt a nejmladšího chovného oranžového pejska Quima Lví domov, syna  kanadského a finského šampiona  Foxworth Front Runner zvaný "Bailey". Tito psi a fenky jsou zakladateli a pokračovateli mého chovu a odchovů. Ráda Vám je představím v malé fotogalerii.

Můj chov je zaměřen především na líbivost (důraz kladu především na krásné hlavy) typickou srst,  povahu pomeraniana a zdraví. Jelikož je chov pomeranianů  u renomovaných chovatelských stanic v  USA a v západní evropě  opět o  krok dále, importovala jsem z chovatelské stanice Soffies  psa SOFFIES  SNOOP DOG, syna  po vítězi Cruftovy výstavy 2OO6 FINCHS OVATIONS FOR ME, zvaného NO NAME. Z   další  vyhlášené  chovatelské stanice JAN SHAR´S jsem dovezla  oranžového  psa  JS ONE MAN SHOW a dvě fenky,  oranžovou  JS COME FLY WITH ME "GOLDY" a  fenku black and tan JS MAKE MINE MINK " SHUGER",
dále psa a fenu z chovatelské stanice  CHAR´S a poslední fenku z chovatelské stanice  BI-MAR.  Všichni psi a feny vynikají  silnou kostrou, krásnou hlavou i povahou, která je typická pro prošlechtěné pomeraniany amerického typu.
 
Chovatelství patří k jednomu z nejzajímavějších, nejzáživnějších, ale i nejtrpčích koníčků. Pracujete s živou bytostí a dopředu nikdy nevíte, zda se vám to nebo ono spojení vydaří. Pak nejméně rok čekáte, aby jste zjistili, že Váš odchovaný "sen" má v dospělosti všechno v pořádku a na místě. Největší radost ovšem máte, když se Váš odchov podobá Vašim "snům" (zahraničním špičkovým odchovům) a při prezentaci na výstavách jej  výborně ocení nejen rozhodčí (zde je to ovšem na vážkách, neboť díky jednomu standardu nikdy nevíte, zda se rozhodčí přikloní k typu klasického střihem neupraveného německého špice, nebo k upravenenému kompaktnímu pomeranianovi), ale především diváci, neboť ti jsou  pro mě především směrodatní. Mezi nimi může být budoucí obdivovatel tohoto krásného plemene a budoucí zájemce o štěňátko. A to je ten nejpřevažující motivační cíl každého dobrého chovatele. Chovatelství je velká řehole časová, ale i  finanční. Ale stojí to za to, neboť když vypadá pomeranian tak, jak vypadat má, patří k jednomu z nejkrásnějších plemen na  světě. Vyznávám k němu celoživotní lásku. Chovatelství patří k nikdy  nekončícímu "uměleckému dílu" a budu se ze všech sil snažit o  docílení obrazu svých snů.

U nás, pro zvětšení klikněteU nás, pro zvětšení klikněte

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte

Hana Brzobohatá
294 02 Kněžmost
Žantov 29
Czech Republic
tel.: +420 731 518 046
tel.: +420 603 503 307

nový  e-mail : brzobohatahana@gmail.com

 Webdesign: Jaroslav Erben © PSYCHOTRONIQUE ERBEN COMPANY

Navštivte server psí svět - www.stenata.cz!

Optimalizováno pro rozlišení 800x600. Stránky vznikly 11.10.2006.