z Malebného povltaví 
Zpět na homepage
Úvod Úvod

Novinky Co je u nás nového?

Nabídka O plemeni

Psi Psi

Feny Feny

Štěňata Štěňata

Nabídka Nabídka

Úspěchy Úspěchy

Nostalgie Nostalgie

Fotogalerie Fotogalerie

Naše chovatelské zařízení U nás

Články Zajímavé odkazy

Kde nás najdete Veteráni

Přátelé Zajímavé odkazy

Kde nás najdete Kde jsme

Homepage

Návrat na homepageZáviď někomu a strhne tě to dolů.
Obdivuj někoho a posílí tě to.

Elvis Presley

Učit se od úspěšných je zkratka k vlastnímu úspěchu.
Obzvláště pokud jsou Vaše cíle podobné. A popravdě se s těmi lidmi často ani nemusíte setkat.
I z jejich knížek nebo webových stránek se totiž
dočtete tolik zajímavých informací, které Vám na cestě mohou pomoci.
Petr

Naučte se čelit všem překážkám a výzvám, které Vás v životě potkají. Nejde o to, jak jsou pro Vás velké, ale o to, jak jim dokážete čelit. Síla člověka spočívá právě ve zdolávání překážek, a právě to dělá lidi úspěšné nebo šťastné.
Petr

Chtít být oblíben všemi znamená stát se součástí stáda a nevybočovat z něj. Někomu se to může zdát jako ideální, ale pozor, má to ještě jeden háček.

Chtít  být oblíben všemi znamená ve skutečnosti nebýt oblíben nikým.
Petr

" Velké věci začínají správným rozhodnutím. "

Všechno příliš dodržovat není kreativní a je to vlastně nuda. Například takoví
perfekcionisté jsou zejména velcí chudinkové - nejenom, že komplikují život
maličkostmi ostatním,ale především sami sobě, protože si myslí, že vše musí
být jenom po jejich a nikdo to neumí lépe. Kreativita a pokrok je v
překračování hranic a mírném nedodržování příkazů a doporučení.
Díky tomu, že převážná většina z nás používá spolehlivou hlavu a ví, kdy
fanatické dodržení je v rozporu se zdravým rozumem, otáčejí se kola společnosti
dále. 

Irena Čechová

Novinky


Od 01.01.2016 jsem se stala platným členem APC-American Kennel Club

Hi Hana. I am a Pom breeder in Canada. I have had Poms since the 1970's so have seen many changes in the breed. I just wanted to write to say I think your website is awesome and especially like the history of the breed and your comparison of the FCI spitz dogs to Pomeranians in the US and England. Very well done! Yours, Til Niquidet, Pikkinokka Kennels

překlad: Ahoj Hano. Jsem chovatel pomeranianů z  Kanady. Od poloviny sedmdesátých let chovám Poms, takže jsem viděla mnoho změn ve vývoji tohoto plemene. Jen jsem chtěla napsat, že myslím, že vaše webové stránky jsou úžasné,  historie plemene a hlavně  vaše srovnání  typů   plemen špiců  FCI  s pomeranianem USA a Anglie. Velmi dobře provedeno ! Tvoje Til Niquidet, Pikkinokka Kennels


Černý pomeranian - více zde

Růstový vývoj pomeraniana  - zde


Co se objevilo na FB profilu Kynologického magazínu eCanis, dne 2.6.2019

Na fb profilu Kynologického  magazínu  eCanis,  ze dne 2.6. 2019 jsem náhodou narazila na článek, kde paní mluvčí  ČMKU píše, že  chovatelé záměrně vytvářejí "rádoby vzácné barvy"  a na toto chci odpovedět. Více čtěte zde.


Pozor na další nešvar jistých  "chovatelů" v inzerátech, kteří "seberou" v zahraničí fotku krásného upraveného  pomeraniana a použijí ho v inzerci jako možného rodiče štěňat. Prosím, nenechte se omámit  těmito odcizenými fotkami a chtějte vidět rodiče štěňat (i když nebudou právě v kondici - hlavně fenky po štěňatech), pokud chovatelé nemají webové stránky, kde jsou u rodičů štěňat rodokmeny, chtějte vidět i rodokmeny rodičů a  hlavně v jakých podmínkách pejskové a štěňata žijí a jak vypadá popřípadě celá chovatelova smečka-zda jsou v jednotném typu !!! Zda je to vůbec to, co chcete koupit. Vyhnete se do budoucnosti překvapení, co vám ze štěňátka vyroste.

Pozor na úpravu fotek psů   tzv. photoshopem. A Česky, jde o fotošopem zpracované fotky a nabídku těchto štěňat za nemalé peníze  (viz dole) - jde o podvody a vylákání peněz od důvěřivých lidí. Chápu to, jsou neodolatelní, ale neexistují.   Jsou šikovní fotografové, kteří umí s photoshopem pracovat dokonale a  psa přibarvit, odbarvit, zachlupatět, zkrátit tělíčko, čumáček a podobně.


Pozor, pozor, jeden z  podvodných inzerátů !!!

" Dobry den ponukam lacno na predaj luxusne steniatka pomeraniana s pp 11 tyzdnove snehobielej farby, 2x pes 1x fenka, ockovane, odcervene, cipovane dovezene z Arizony. Cena tychto steniatok v zahranici sa pohybuje od 3500 dolarov az 7500 dolarov moja cena je 2000eur za jedno steniatko, rezervacia je 200eur predom bud osobne alebo na ucet, odber stenata je od  .. januara 201.  pricom zbytok penazi sa doplaca pri odbere stenata cize 1800eur posielam fotky. "

 • Vývoj pomeraniana od štěněte po dospělého jedince - zde

 • Proč kastrovat pejsky a feny, více zde

 • Co  je nanismus u psa ?    - zde

 • O posuzování a odsuzování - zdroj : Pes přítel člověka, číslo 2/1997,strana 2-3  - zde

 • Upozornění - Od 1. listopadu 2017 platí na základě novely veterinárního zákona povinnost chovatelů, kteří chovají 5 a více fen starších 12 měsíců,hlásit tuto skutečnost příslušné krajské veterinární správě a to nejpozději do 7 dnů od okamžiku, kdy bylo tohoto počtu dosaženo.
 • Co je dobré vědět o bakterii Mycoplasma canis  -zde
 • SEVARON poradenství - ceník laboratorních vyšetření  nakažlivých bakteriií mykoplazmy + adresa, e-amil a web,  kam posílat stěry a dotazy  - zde    
 • Cushingův syndrom -  ( Srst psa se v růstu zpomaluje, kůže je  tenká a často vypadávájí chlupy  (alopecie) v různých částech těla.) - zde

NOVINKY

 • Dobrý den, Dnes je Zollynce už 5 let. Celých těchto pět let nám přinesla neskutečné množství krásných okamžiku a hodně lásky. Je to šťastný pejsek a rodinný poklad :-).
  S pozdravem a s přáním mnoho takových mazlicku přeje
  Rodina Kašparova, Lovosice
  P.S. Posilame i její rodiče abyste se mohli podívat po kom je :-)


  rodiče

 • Po 6. letech výstavního půstu,  moje první “porevoluční” klubová výstava. Dack Pom Toy získal VN 1  a  v soutěži Dorost 1. místo. Děkujeme výboru KCHŠ za výborně zorganizovanou Klubovou výstavu, včetně rautu,  která se konala dne 19.6. 2021 v Mladé Boleslavi, na Krásné louce. Byla zajištěna  bonitace a možnost si nechat u psa vyšetřit pately a  zhotovit výtěr pro DNA. Děkujeme novému výboru, rozhodčím panu Vondroušovi a Hořákovi za krásný i  když dost přehřátý den.

 • Zaslané fotky našich odchovů od nových majitelů


 • Přijela se na nás podívat Richie s páníčkama, která přijela čerstvě upravená ze salonu.


 • Psi z našeho chovu


 • Xara a Jasněnka jedou do nového domova

  Xara Jasněnka

 • Zaslané předvánoční a vánoční fotky  našich pomeranianů od jejich majitelů

         
    Lilinka    
         
  Zack v milovaném
  náručí
  Anny Pom Toy
  8 let
     
         
    Chars Willy 12 let
  u hodné paničky
     

 • Duocacib MVP Praha 2019  30.11. 2019
  Rozhodčí paní Jílková. I přesto, že se  Sunny  velmi nedůstojně  choval ve statice na stole, dala nám milá paní  rozhodčí V3


 • GCh. Mellie Pom Toy z Malebného povltaví  CWC s krásnou slečnou Natálkou


 • Velvet Damour Pommy Pom Toy se připravuje na cestu k nové rodině    

  Pommy odjíždí do nové krásné rodiny

  Pommy v novém domově

 • IDS České Budějovice  - Cedrik Pom Toy  BIS 3 (Junior handler 9-13 let)


 • Velvet Damour Emily Pom Toy,  odjíždí do nového  milujícího domova v Německu.


 • Interdog Bohemia CACIB Mlada Boleslav,  Czech Republic 

  Thank you Larisa Vasiliva for beautiful and nice Sunny Pom Ultra Black.  Děkuji kamarádům, manželovi a dceři za podporu a že mě donutili, abych se opět dostala do krásné atmosféry výstavy. Děkuji nezávislé a vskutku spravedlivé rozhodčí z Ruska paní /the great judge Mrs. Tatiana Dreyer . Byla jsem opět mezi skvělými pejskaři šťastná. Dostali jsme CAJC

  Díky/thanks


 • Slovak speciality club show& Epeiros show 2019
  Rozhodčí byla  paní ANDREA JURCAN ze Srbska

  Náš pejsek  Sunny Pom Ultra Black (chovatelky Larisa Vasileva) ve věku 11 měsíců získal  na této prestižní výstavě CAJC a BOS Děkuji handlerovi Nikolay Dinkovi za profesionální předvední Sunnyho  a za úpravu  Sunnyho,  paní Jance Januse (čekali jsme štěňátka a tak jsem se nemohla zúčastnit výstavy)


 • Přijeli k nám na milou návštěvu přímo ze salonu majitelé Ritchie Pom Toy. Moc jim to sluší.


 • Velvet Damour  Emotion -  předvánoční dáreček pro celou rodinu připravený u Malebňáků :-) a její šťastní majitelé


 • Protokol  z kontroly  Krajské veterinární správy Mladá Boleslav v  naší chovatelské stanici - zde


 • Dobrý den  pani Brzobohatá :), ještě jednou,

  malá je zlatá, ze začátku byla hodně klidná až bázlivá, ale teď už dovádí. :) Dnes jsme byli u veterinářky, byla z ní stejně unešená jako jsme my. Je dalším členem rodiny. :) Posílám 2 fotečky.

  mějte se hezky S.

  Oddie Pom Toy alias Sissi s Dádou


 • Brownie Pom Toy z Malebného povltaví získal na výstavním turné v Bulharsku tituly Bulharský Šampion, Grand šampion a Balkánský šampion.

  Děkuji rozhodčím za krásné posudky,  majiteli mého odchovu  panu Nikolayovi Dinkovi za perfektní úpravu a handlerce Kateřině Marečkové za perfektní předvedení.


 • Milá pani Brzobohatá, posielam pár fotiek malinečkého Leuška. U Vás sa volal Olly Pom Toy.
  Najmenší a najužasnejší chlapček pomiček na svete.          I.H.

 • Dobrý den p. Brzobohatá,
  včera byla Natinka poprvé u kadeřníka, tak posílame fotku, vyrostla a je úžasná. Umí už 5 povelů, poslouchá,doma jsme zrušili podložky a chodí poctivě ven čůrat, holčička šikovná. Doporučuji Vás kde to jde, všichni nám Natinku závidí :-)
  mějte krásný den S.

 • Dobrý večer, paní Brzobohatá, 

  už dlouho Vám chci napsat, ale nějak nestíhám.  Chas je úúúžasnej pejsek... hrozně ho s dcerou milujeme. Musím říct, že jsme opravdu šťastné, že ho máme. Má úplně úžasnou povahu, miluje děti, miluje vodu...a snad i nás? Moc na Vás vzpomínám a doufám, že se Vám všem daří dobře.

  Hezký večer
  Irena B

 • Dobrý den, předem Vás moc zdravíme.  S Edym jsme oslavili první narozeniny, takže Vám zasíláme pár foto. Daří se mu skvěle a letošní vedra  snaší dobře. Asi lépe než my. Jinak je moc úžasný, mazaný a hlavně strašný neposeda. Někdy říkáme, že je snad i na baterky - stále v akci. Zdravíme všechny v Malebném povltaví a přejeme krásný zbytek léta.
  V......


 • Dobrý večer, posíláme Vám pár slíbených fotografií, snad Vás potěší. Hezký večer  D.......
  Louy Pom Toy alias Monthy


 • Brady Pom Toy se svojí paničkou v Itálii


 • Milano Enci Winner 17.06.2018   Italy
  Raduno SPITZ
  majitel/owner :   Claudia Russo
  Quatro Pom Toy alias  " KING " z Malebneho povltavi - BOB VETERÁN


 • Dobry vecer, uzivame si s Ibby alias  "Pomey" kazdou chvili. Je užasný: mazlivý, veselý, čistotný, už slyší na jméno a “ke mně”.
  Zdravíme


 • Dobry den pani Hanka!
  Ako sa mate? Moc dakujem za krasnu fotecku Jakyho syna. Ano, cely tata!! Krasny je. Moc nas to potesilo.
  Posielam nieco z malo fotiek, nejak to tak leti a ja malo fotim, musim sa polepsit. Na prvej Jaky sleduje na farme z kocarku zajicky a nase holky. Potom s mladsou Miou na sedacke a sam Jaky. Omluvam sa, nie sme cerstvo vycesani a upraveni. Napravim coskoro novou fotkou!
  Jaky je strasne hodny psik a robi nas stastnymi. Krasne zapadol do rodiny. Je to fakt vtipne ale myslim, ze ako partacku si vybral prave Miu. Ked spinka tak ji hlida a nejak si tak rozumeju.
  Nema rad jednu jedinu vec asi ako kazdy pes a to je ostat doma sam. Stava sa to minimalne ale predsa len obcas na nejaku tu hodku dve nas caka doma. Na zaciatku nam to vzdy patricne spocital a v chodbe sa kabatmi a obuvou vzdy prehnalo tsunami. Je strasne chytry. Uz si zvykol a vie, ze sa vratime. Nevieme si to uz bez Jakyho predstavit. Hlavne mam radost z deti. Neomrzel ich a kazdy den sa za nim tesia, pytaju sa na neho, musia sa striedat ked je na voditku a tak.
  Je zlaty ked relaxuje na travniku pri terase a len tak vetri a pozera sa hore akokeby na nebo. To robi casto s tym pozorovanim nebies a vonku je moc rad.

  No proste bajecne, u nas maximalna spokojenost a radost.

  A.B. 

  Syn po psu  vyhozeném z chovu  v Česku !!! - Elusives  Special Edition -
  je  bez vady, jako všechna štěňata po Jakovi.
  Celý táta, že ?

 • Přejeme krásný den, paní Brzobohatá,
  posíláme vám několik fotografií Debbie z jejích včerejších narozenin. Je to už velká slečna a my jsme s ní oslavili její první narozeniny :-)
  Přemýšlíme, že bychom Debbie na léto malinko ostříhali, ale nejsme si jisti, kam bychom s ní mohli zajít. Mohla byste nám prosím doporučit/poradit, na koho bychom se mohli obrátit? Rádi někam přijedeme... Doufáme, že se máte hezky a přejeme vám, panu manželovi a pomíkům krásné jarní dny!
  Zdravíme z Prahy Alžběta+Adam+Debbie • Šťastný Jaky - Elusives Special Edition.

  Do lepších rukou se nemohl ani dostat.


 • Dobrý den,
  zdravíme Vás do Malebného povltaví. Edy právě oslavil krásných 6 měsíců. Je to neuvěřitelně milé a neposedné stvoření. Naše zlatíčko. Každým dnem a týdnem se mění a má jiné návyky a potřeby. Zasílám pár foto.
  Jinak Vás moc všichni pozdravujeme a děkujeme za Edyho. Hlavně Vám přejeme v dnešní době hodně  zdravíčka a ještě mnoho takových krásných jedinců.

  V.


 • O posuzování a odsuzování - zdroj : Pes přítel člověka, číslo 2/1997,strana 2-3  - zde


 • Hallo, Hana und Vlady,

  wir wünschen Euch auf diesem Wege einen guten Rutsch ins neue Jahr 2018 und alles Gute. Channy wiegt schon 1,6 Kilogramm und ist schon so hoch wie unsere Lilli, aber viel schneller und lebendiger. Die zwei verstehen sich wunderbar und spielen den ganzen Tag, sind unzer-trennlich.
  Wir haben Euch ein paar Fotos beigefügt.

  Ganz liebe und herzlichste Grüsse von Robert und Beatrix


 • Krásný povánoční čas paní Hanko,
  Giggi alias Laskonce se daří báječně a její láska je zázračným lékem nad všechny léky,  jenž pomáhá zvládat moji těžkou nemoc, škoda, že mi nebyl naordinován již dříve, přišla jsem zbytečně o mnoho let lásky :-). Posílám Vám pár foteček na památku teď z vánoc.

  Doufám, že jste měla krásné a klidné vánoce. Do dalšího roku Vám přeji hlavně zdravíčko a pohodu, hlavně bez lidské závisti a nepřejícnosti.

  Loučí se    N. A. P.

  Laskonka   -  Giggi Pom Toy alias Laskonka


 • Přejeme krásný Nový rok, paní Brzobohatá,

  rádi bychom vám s Debbie popřáli vše dobré v novém roce 2018. Přikládáme poslední fotografie Debbie, ze  které se stala mladá slečna :-)

  Srdečně vás zdravíme
  A. Š. a A.R.
  Adam Rychlý


 • Dobrý den, paní Brzobohatá,

  už strašně dlouho se chystám napsat Vám a poslat nějakou fotku. Chtěla sem jich vybrat jen pár, ale nevěděla jsem které.. nedalo se to prostě vybrat...protože Chasík je neskutečně boží. Jsme z něj s dcerou úplně vyřízený :-) :-) :-). Moc Vás pozdravujeme a přejeme celé Vaší rodině hodně zdravíčka a pohody nejen v letošním roce.

  Hezký večer I.


 • Calwínek Pom toy  na cestě na Světovku  do Lipska.

  Je to ještě štěňátko ( necelých 10 měsíců strarý). Ale pro nás je ten nejkrásnější. Vždyť to znáte.
  Třída mladých je od 9 do 18 měsíců, což je dost velké věkové  rozmezí.
  Získal  zaslouženě  Very good. Byl mezi ostatními, již daleko staršími mladými psy,  jako nedodělané kuřátko.
  Ale je důležité, že se rád předvádí.

 • "Ciao Hana,

  yes everything is ok, Henny she is good , she is beautiful and sweetest. Here attached picture of my lovely Henny."
  Max


 • Eurodogshow Kortrijk - Belgium 2016
  Owner : Evelyn Storms

  Chantal Pom Toy z Malebného povltaví
  -  3de plaats!

 • " Dobrý den paní Brzobohatá,

  zdravíme Vás z Milotic u Kyjova. Máme od Vás našeho Jerryho (Gerry Pom Toy z Malebného povltaví vrh na jaře 2006).
  Jerrymu je 11,5 roku a právoplatným členem naší rodiny. Na výstavy jsme s ním nechodily, ale jinak se účastnil vždy všeho v naší rodině, včetně dovolených. Je to naprosto úžasný pes, který je poslušný, 100% socializovaný, miluje lidi i všechny psy. Je to zároveň i "obecní knihovnický pes" :-), protože si ho tam s sebou beru a když ho někdy nechám doma, všem tam chybí :-). Zdravotně je na tom přiměřeně věku ....trochu srdíčko, někdy pravá nožka. Ale zase nic, co by mu nějak omezovalo život.

  Proč píšu. Přestože moc doufám, že nám Jerry vydrží alespoň ještě 10 let, pomalu abychom se dívali po jeho společníkovi a posléze náhradníkovi. Tak jsem si říkala, že se k vám zapíšu do nějakého pořadníku na vhodné štěňdo. Vím že chci zase čistého pomeraniana a aby byl s PP. Vystavovat ani chovat nemáme v úmyslu. I když to vyloženě nevylučuju. Prostě chceme zase krásného a povahově úžasného pejska jako doteď. Chceme psa, nejlépe oranžového nebo do vlkošeda a může být i trošku "nepovedený" - chybějící zub, úplně neuzavřená fontanela,...

  Mějte se moc hezky, přeju Vám, rodině i smečce už dopředu krásný konec roku 2017 a pohodově prožité vánoční svátky JÚ "


 • Elusive´s Special Edition alias Jaky v těch nejlepších milujících rukou. Ach ten se má.
  Děkujeme paní Adriano, že ho milujete a že jste po něm tak toužila.

  Přejeme majitelce příjemné prožitky s Jakem. On si to moc zaslouží. Je milý, komunikativní, miluje lidi a je krásný.

  Splňuje veškeré atributy, které má mít toto plemeno.

  Jeho profil a obrázkový rodokmen předků  -
  zde

  Toto oznámení jsem  našla u oblíbeného  společenského plemene čivava, kterých je tisíce a tisíce. Od ......    2017 se zpřísňuje uchovňování ............   pes či fena musí mít všechny špičáky. Dále bez komentáře ...


 • World Dog Show Lipsko 2017  RESULTS - zde  
  Breed Pomeranian

  BOB
  Moonlight's The Ultimate Warrior
  owner Chupakcharoen Rungtiwa, Thailand
  Tiny Fellow's U
  Got The Look Jung
  JCAC
  AM CH Dan-Star-Kom
  Legend Lion Heart
  CAC
  Moonlight's The
  Ultimate Warrior
  BOB, CAC,
  VDH-CAC, CACIB
  Baikal Impetuosity
  Of Snow Touch
  Very promising 1

 • World Dog Show Leipzig
  GCh. Mellie Pom Toy z Malebného povltaví
  CHAMPION CLASS
  EXCELLENT 3/ 9

  Chtěli bychom s manželem poděkovat a to je slabé slovo, Nikolce Gärtnerové za úžasné předvedení a úpravu fenky  Mellie Pom Toy na Světové výstavě v Lipsku, kde získala úžasné 3 místo ve třídě šampionů, v obrovsky silné konkurenci.

 • " Krásnou neděli paní Hanko, posílám Vám dvě fotečky Laskonky. Je to boží stvořeníčko. " Ariana


 • Gill Pom Toy alias Lilinka u nových páníčků. Vysněný sen k 50. narozeninám paní majitelky. Přejeme majitelce i Lilince hodně společných krásných dnů.


 • Proč kastrovat pejsky a feny, více zde.


 • Pár krásných fotek Baddyho Pom Toy  alias Baďas von Samotišky od jeho páníčků, kterému je 25.10. 2017  10 měsíců.
  Je krásný, ne ?


 • Pozdrav od Tiffany a její majitelky :
  Liebe Hana, ich weiß, normalerweise bekommst du Bilder deiner Lieben mit Pokalen von gewonnen Ausstellungen. Tiffany und ihre Bodyguards - samt ihrer Herrchen und Frauchen - haben beim Wandertag den ersten Platz als größte Gruppe gemacht. Die kleine Prinzessin ist superfit und hält locker mit ihren Freunden mit. Anbei noch ein paar Schnappschüsse unserer Prinzessin. Hoffe, euch geht es gut? Wir schicken ganz liebe Grüße Tina und Tiffany


 • Národní výstava Brno 23. - 24.9. 2017

  Two amazing winners of HONOR class
  Constantine Salusana res. BEST IN SHOW   
  Congrats !!!
  Mellie Pom Toy z Malebného povltaví    Best in Show  !!! 

  Milá Nikolko, děláte nám jenom  samou radost. Obě záříte štěstím, ty a Mellinka !!! Jste prostě jedničky !!!

 • Dobrý den paní Brzobohatá,

  už dlouho jsem se Vám neozvala, abych dala vědět jak se má jedno z Vašich štěňátek.
  Xanty už je dospělej pes (letos v srpnu jsme slavili 3. narozeniny), pořád dělá ale pěkný lumpárny. Přestěhovali jsme se do nového baráčku, který má celý pro sebe. Když budete mít na Plzeňsko někdy cestu, moc rádi Vás uvidíme. Posílám pár jeho aktuálních fotek - stříháme ho na krátký střih, není to ale úplně střih boo.
  Příští rok v únoru se mu narodí "bráška" nebo "sestřička" tak se od nás nehne ani na krok a hlídá si nás (také je vidět na jedné fotce).
  Určitě fotky můžete vystavit, rádi se s ním chlubíme :) . A hlavně, tenkrát jste měla pravdu, mají tak úžasnou povahu, to je úplně neskutečné!!
  Jak se máte vy a Vaši pejskové?

  Mějte se krásně AZ


 • Naše odchovy, na které jsme hrdí a Larry,  který i v zahraničí reprezentuje náš chov.

  Děkujeme majitelům paní Lence a Jarošovi.

  Didi Pom Toy alias Baby, 5 let Larry Pom Toy - Polský šampion
  Iany Pom Toy

 • Mezinárodní výstava Mladá Boleslav  - neděle 13.8. 2017

  Německý špic trpasličí/Pomeranian
  2456 třída dorostu King Pannon Star Schmidtová Věra Velmi nadějný1
  2457 třída mladých Jako´Pom Mariadolf Princová Petra Velmi dobrý2
  2458 třída mladých Vanilla Angel Amber Miracle Sapishchuk Ulyana Velmi dobrý3
  2459 třída mladých Yoshi Ancarado Zíková Romana Velmi dobrý1
  2460 mezitřída Dust of Diamonds On Stellar Wind Kopásková Marianna Výborný1, CAC, RCACIB
  2461 třída otevřená Malcolm my Joy Char´s Vlčková Miluše Výborný1, CAC, CACIB, BOB
  2462 třída šampionů ERNICO OF POMS Revoka Vraný Martin Výborný2, RCAC
  2463 třída šampionů Henessy von Ollis Hof Vlčková Miluše Výborný1, CAC
  2464 třída šampionů Lucky Star Magic Madge Čížkovská Kristýna Absence
  2465 třída veteránů Damascusroad Henri by the Sea Schmidtová Věra Výborný1, BOV
  2466 třída štěňat Quebe Harmonie tlapek Schmidtová Věra Velmi nadějný1
  2467 třída dorostu History Channel z Kamelie Sádovská Eva Velmi nadějný2
  2468 třída dorostu Princcess Harmonie tlapek Schmidtová Věra . Velmi nadějný1
  2469 třída mladých Bailey Bel Virgindiamond Bartáková Jana Výborný1, CAJC
  2470 třída mladých MADDY Harmonie tlapek Šandová Ivana Velmi dobrý3
  2471 třída mladých RIMINI SOLAR SMILE Macháčková Štěpánka Velmi dobrý2
  2472 mezitřída French Kiss Viamirakel Starostová Monika Výborný1, CAC
  2473 třída otevřená Daniella Saggyline Smištíková Jaroslava Výborný2, RCAC
  2474 třída otevřená Emili Rebekka Rus Haus Vorhut Sádovská Eva . Velmi dobrý3
  2475 třída otevřená KARIN Vraní skála Babková Petra Výborný1, CAC, RCACIB
  2476 třída šampionů QUINA POM TOY z Malebného povltaví Vlčková Miluše Výborný1, CAC, CACIB, BOS

  Fena Quina Pom toy z Malebného Povltaví získala Výborný1, CAC, CACIB, BOS


 • Přeji krásný den, paní Brzobohatá,

  moc vás a pana manžela zdravíme  do Malebného povltaví. V příloze vám zasíláme fotky Debbie z našich letních výletů. Už s námi byla na Sněžce a koupala se s námi v jezeře :-)  Mějte se moc hezky,


 • 29.7.2017 DESÁTÁ JUBILEJNÍ KRAJSKÁ VÝSTAVA Brno - Žebětín 
  CH GCH Mellie Pom Toy z Malebného povltaví  - Vítěz třídy, Krajský vítěz, Best In Group!!!  Získala od paní rozhodčí Lenky Frnčové!
  Soutěž o Nejlepšího psa výstavy posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík a Mellie si vyběhala titul nejvyšší, titul BEST IN SHOW!!! Ať to byla malá výstava, konkurence byla veliká a já si i tohoto titulu opravdu moc vážím. Do soutěže o celkového vítěze nastoupilo 11 krásných psů.

  Pro Nikolku, maminku Nikolky a Mellinku

 • 23.7.2017 MVP Czestochowa. posuzovala paní Lenka Frnčová
  Melinka u této paní rozhodčí byla poprvé a moc se jí líbila. Tyto tituly získala ve velké konkurenci psů i fen.
  CWC, Best female, BEST OF BREED !!!


  Jen pro Vás Nikolko a Mellinko !!!


 • 15.7.2017 NVP Nowy Targ, rozhodčí Piotr Król, Margorzata Wieremiejczyk-Wierchowska
  Mellie Pom Toy z Malebného povltaví - CWC, Nejlepší dospělá fena, BOB, Best In Group III.
  16.7.2017 NVP Nowy Targ, rozhodčí Monika Kuriata-Okarmus - CWC, Nejlepší dospělá fena, BOB, Best In Group IV.


  To je pro Tebe Nikolko a Mellinku. Zasloužíte si to plným právem. Děkujeme vám.


 • Hallo ihr Lieben, wir hoffen, euch geht es gut und unser Sonnenschein Tiffany und wir wünschen euch einen wunderbaren Sonntag. Hier wieder ein paar Schnappschüsse von unserer Prinzessin. Da sie viel mit ihren großen Bodyguards unterwegs ist, machen wir schon 8 - 10 km Wanderungen. Tiffany ist topfit und du hattest damals recht, als du mir sagtest: sie wird klein bleiben. Prinzessin ist 18 cm hoch und 1,4 kg schwer .... und die Liebe meines Lebens. Sie ist so brav, liebt alle Kinder, gehorcht auf's Wort und liebt es neue Tricks zu lernen. .... und sie ist ein perfektes Fotomodel. M VIELEN LIEBEN DANK für unsere Prinzessin . Ganz liebe Grüße Tina & Tiffany .

 • Něco málo z historie vývoje pomeraniana v USA do roku 1960 a dnes

  a novodobý ideální představitel USA pomeraniana

  Udělali jsme dobrou práci v chovu (píše se v nadpisu článku amerického časopisu).
  A já říkám, ano udělali. Proto toto plemeno tak  milujeme i s jeho malými nedostatky, protože je krásné a miluje lidi.

  Rozšířili jste ho po celém světě.

  Ale určitě na tom nemají zásluhu němečtí chovatelé.


 • 44. Beskidska wystawa psow rasowych Wisla (rozhodčí: Katarzyna Dziuba (PL))
  CH GCH Mellie Pom Toy z Malebného povltaví - CWC, Best female, Best Of Breed, Best In Group!!!

  Gratulujeme Nikolko !!!


  LARRY POM TOY z Malebneho povltavi - CWC  New polish Champion


 • Představuji vám krásnou chovnou  fenku z mého  chovu Gippy Pom Toy zvanou Dinky,  ze  spojení Quip of Chia Li Ya  (bílá) import Thajwan  x  můj odchov Cedrik Pom Toy (krémová) otec Int.Ch. Damascusroad Henri By The Sea USA majitelka V. Schmidtová a moje fena matka Jan Shar´s  Mary Mary Quite Contrary USA - majitelkou krycího pejska Cedrika  je paní Schmidotvá V. www.harmonietlapek.cz. Za toto krytí  jsem dostala pokutu, protože  toto spojení nebylo poradkyní chovu požehnáno.  Přesně takto jsem si jako dlouholetá chovatelka pomeranianů  představovala, že bude vypadat odchov z tohoto spojení. Majitelkou fenky je paní Věra Schmidtová


 • 10. ročník Zemské koruny - Krajská výstava psů  Lanškroun, sportovní hala Bóži Modrého

  Komorní, pohodová atmosféra této malé, ale srdcem velké výstavy.
  Děkuji pani rozhodčí Lence Frnčové za milý přístup k vystavovatelům a pejskům.
  Calwin Pom Toy 5. měsíců starý získal VN 1, Nejkrásnější štěně výstavy (výběr z 20ti štěňat). Na tohoto pejska jsem dlouho čekala. Nebojí se, rád se předvádí a ještě k tomu je typickým představitelem plemene  pomeranian.
  Raff Pom Toy získal VT 1 (škoda, že Raffa napadl v předkole velký pes, již se nechtěl o KV předvést), ale i přesto byl krásný, majiteli velmi pečlivě upravený a opečovávaný. Jsem šťastná, že se má tak božsky.

  Děkuji panu rozhodčímu Řehánkovi, který nás vybral jako nejkrásnější štěně výstavy.
  Děkuji organizátorům této hravé výstavy a to hlavně panu  Ing. Petru Kotěrovi, který  může za to, že nám tam bylo nádherně a ještě za neuvěřitelné množství pohárů a dárků vítězům tříd, které získal ze sponzorských darů a také sponzorům výstavy. Doufám, že jeho žezlo převezme někdo další tak lidský a organizátorsky  vzchopný.
  A ještě jsem se musela pozdravit z lanškrounským velkým sympaťákem,  knězem, Zbigniewem  Czendlikem zvaným  Zibi.  Dostala jsem od něho knihu s jeho věnováním. Na toto setkání také nezapomenu. Nikdy,  Zibi, nikdy. Děkuji za  milé přivítání.
  Za toto setkání, které mně zprostředkovali,   děkuji především   Danovi a Frantovi Ambrožovým z Lanškrouna a za jejich  úžasnou pohostinnost  a milé přijetí do jejich velké, krásné rodiny, včetně Raffa Pom Toy.
  Ještě jednou velké díky všem za krásně prožitý slunečný den, plný úsměvů - manželé Brzobohatí


 • Quina Pom Toy z Malebného povltaví  získala na výstavě IHA   Wieselburg 20.05. 2017, V1, CACA, BOB (rozhodčí  pan Darko Korosec).

  Gratulujeme majitelům našeho odchovu.


 • Majitelka fenky PATTY Pom Toy alias Tiffany, mně zaslala pár krásných fotek. No není krásná ? • Mezinárodní výstava Litoměřice V. skupina  21.05.2017, rozhodčí paní Lenka Frnčová
  Calwin Pom Toy 4,5 měsíce  získal VN1
  Sunny Pom Riana Choco, 
  17 měsíců, získala CAJC a BOJ

  Děkujeme paní rozhodčí za milé posuzování.

  Calwin jde do kruhu Calwin v kruhu Calwínek na první výstavě
  Calwin já a paní
  rozhodčí - Calwin VN1
  Sunny Pom alias Choco
  na první mezinár. výst. CAJC
  Renatka s fenkou BOB
  a Choco BOJ

 • Krémová fenka ZAZZY POM TOY  alias LARY z Malebného Povltaví - 6 měsíců stará, získala další ocenění
  7.5 DUO CACIB Lucenec - velmi nadejny 1 - medaila
  14.5 Národná výstava Salgotarjan Maďarsko -
  Bis Baby 1 miesto, vyhrála pohár
  Paní Heriett a Pavlovi moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci Larušky !!!


 • Manželé Zorka a Míra Hejdovi s televize NOVA se svým miláčkem Barneym


 • Speciální výstava špiců 13.5.2017 -  Zbraslav u Brna

  GCH CH KCH Mellie Pom Toy z Malebného povltaví (CH Pomstyle Cupidon Playful Boy  x  Bi-Mar's Sweetie) majitel Nikolka Gürtnerová, (vlevo) - CAC, VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY, BOB!!!
  posuzoval: pan  Darko Korošec (Slovinsko) a  BOS Speciální výstavy, krásný pomeranian,  pes  BJ HOUSE TOUR BILLION "Billy" (import Indonesia, own. Ingrid Dedkova, handler Denisa Dedkova) - (vpravo)

  Gratulujeme oběma vítězkám !!!


 • Národní výstava psů Rybnik, Polsko, konaná dne 7.5.2017
  CH GCH Mellie Pom Toy z Malebného povltaví (CH Pomstyle Cupidon Playful x  Boy/Bi-Mar's Sweetie) CWC, Nejlepší dospělá fena, BOB, BIG, BEST IN SHOW 4!!!
  Mellie Pom Toy je nový ŠAMPION POLSKA!!!

  Nikolko, opět nic jiného než znovu a znovu Ti  mooooc gratulujeme !!!


 • Majitelka Mellie Pom Toy z Malebného povltaví  Nikolka Gürtnerová napsala :

  Mellinka je  můj maličký poklad a stále mne překvapuje! Nikdy jsem si nezjišťovala, co obnáší Klubový šampion a tak po všech těchto výstavách zjišťuji a ejhle :-) Mellie má 859 bodů (na Klubového šampiona je potřeba 400 bodů)!

  Je opravdu krásný pocit mít parťáka jako je ona alespoň jednou za život a přeji ho zažít všem chovatelům !

  Za pouhého půl roku Mellie získala tyto šampiony a šampionáty:
  14 výstav

  14 x VÝBORNÁ
  res.CAC
  11 x CAC
  CAC ČMKU
  Národní Vítěz
  2 x res.CACIB
  7 x CACIB
  5 x BEST OF OPPOSITE SEX
  5 x BEST OF BREED
  BEST IN GROUP II.
  3 x BEST IN GROUP
  BEST IN SHOW
  SUPER BEST IN SHOW
  SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY
  SLOVENSKÝ GRAND
  ŠAMPION KLUBOVÝ ŠAMPION


  Nikolko, já vím, že se stále opakujeme, ale nic jiného nemůžeme říct než to, že Ti moc děkujeme za to, že se tak úžasně staráš o Mellinku a za příkladnou reprezentaci  našeho odchovu na výstavách !!! Za to Ti posíláme velkou pusu :-) Brzobohatí.


 • MVP České Budějovice 23.4. 2017 získala fena QUINA Pom Toy z Malebného povltaví   V1,CAC,CACIB,BOB, 4BIG  Rozhodčí : Lea Jonasová CZ

  Gratulujeme !!!!

 • Národní výstava psů Ostrava, 9.4.2017
  Mellie Pom Toy z Malebného povltaví (Ch.Pomstyle Cupidon Playful Boy x Bi-Mar's Sweetie), rozhodčí  pan ing.Jaroslav Matyáš, fenka získala CAC, Národní Vítěz, BOB, BIG!!!

  Co jiného Ti Nikolko můžeme říci, než opětovné mooooc gratulujeme !!!


 • S radostí přináším další výsledky  z DUO CACIB Bratislava, konané dne  1.04.  a  2.4.  2017
  Dne  1.4.2017 Mellie Pom Toy z Malebného povltaví, rozhodčí pan  Simon Oliver (CRO) , získala CAC,  CACIB,  BOS  a dne 2.4.2017 rozhodčí pan  Jipping Gerard   (NL) a zde získala od rozhodčího CAC,  CACIB,  BOS
  Za pouhých 14 dní splnila podmínky a stala se Grand šampionem Slovenska.

  Nikolko, opět moooc gratulujeme !!!


 • ŠPECIÁLNA VÝSTAVA ŠPICOU - Nedanovce  Slovensko konaná dne 18.03.2017 ,  rozhodčí  paní Voláriková Linda, SK  - Versac Pom Toy z Malebného povltaví získal ve třídě mladých   V1,CAJC   

  Majitelům  gratulujeme a děkujeme za prezentaci našeho odchovu.


 • Zazzy Pom Toy alias "Laura"  z Malebného povltaví, ve věku teenagera -  5. měsíců stará, získala na DUO CACIB  Bratislava ( viz diplom), dne 2.04.2017 toto ocenění Velmi nadějná 1
  Rozhodčí pan Gerard Jipping, NL
  Majitelům Laury gratulujeme a děkujeme za předvedení našeho odchovu.


 • Košík plný barevného štěstí - jdeme ven na sluníčko.


 • Raff Pom Toy si to v novém domově užívá.


 • CACIB Dog Show Graz 2017 (Austria / Rakousko) 4.- 5.3.  2017
  Rozhodčí Dr Ferdinando Asnaghi  z Itálie
  CH Quina Pom Toy z Malebného Povltaví získala V1, CAC, res. CACIB

  Děkujeme majitelce za prezentaci našeho chovu.


 • 18.3.2017 Speciální výstava KCHŠ Nedanovce
  Rozhodčí: Linda Volariková
  Mellie Pom Toy z Malebného Povltaví - CAC BOS


 • 17.3.2017 International dog show Katowice
  Judge: Anna Beatriz Knoll
  Mellie Pom Toy z Malebného Povltaví - CWC, CACIB, BOB , BIG 2
  Group Judge : Maria Ceccarelli (Italy )

  Nikolko mooooc gratulujeme !!!


 • Přijela k nám velmi narychlo velmi milá návštěva, majitelka našeho odchovu Mellie Pom Toy,  Nikolka Gürtnerová, s krásnou krémovou  fenkou Trudy's Secret Mission At Pomstyle "Keli" za psím ženichem  Char´s Golden Texas Ranger  "Teddíkem" a při té příležitosti nám  přivezla ukázat neuvěřitelný pohár, který vybojovala v letošním roce v Nitře.Vše se vydařilo a tak zas jeli spokojeně domů.

  Děkujeme za krásný večer .


 • Moje cesta za prestižní výstavou do New Yorku na 141st  Dog Show Westminster kennel Club   13. a 14.2. 2017  - zde


 • V tomto  reklamním prestižním časopise amerických vastavovatelů  SHOWSIGHT, jsem našla  chovatelskou stanici  German spitz   Cassandra´s, která chová malé německé špice. Ano,  a  takto má vypadat německý špic podle FCI standardu. Standard německého špice dodržují i konzervativní angličtí chovatelé.


 • Lenny Pom Toy - další  náš zdařilý  odchov.

  A ještě fotka  od krásné a milé  majitelky   Zollinky Pom Toy   


 • Mellie Pom Toy z Malebného povltaví - potvrdilo se to, že je krásná.
  Děkuji majitelce Nikolce Gürtnerové za úžasnou prezentaci fenky z našeho chovu. Posíláme velkou pusu !!! :-)

  14.1. 2017 se stala Slovenskou šampionkou krásy !!!

  New year show 14.1.2017 rozhodčí: ing. Leoš Jančík V1  CAC  CACIB  BOB rozhodčí V.skupina: Jaroslav Matyáš   BIG rozhodčí soutěže BIS: ing. Leoš Jančík  !!! Best In Show !!!
  Winter Show 15.1.2017 rozhodčí: Sergej Vanzha (SK) V1  CAC  CACIB  BOS
  V nedělní soutěži Supreme best in show, kterou posuzoval pan Jaroslav Matyáš vybojovala Mellie Pom Toy neuvěřitelný titul BEST IN SHOW!!! -video zde • MVP Nitradog  3.12. a 4.12.2016

  3.12.2016 (28 pomeranianů)
  Mellie Pom Toy z Malebného povltaví (Pomstyle Cupidon Playful Boy/Bi-Mar's Sweetie)
  Rozhodčí: Hidajat Zakaira (Indonesíe)
  ex. 1/3 CAC CACIB BOB


  4.12.2016 (24 pomeranianů)
  Mellie Pom Toy z Malebného povltaví (Pomstyle Cupidon Playful Boy/Bi-Mar's Sweetie)
  Rozhodčí: Klučniece Vija (Lotyšsko)
  ex.1/2 CAC CACIB BOB a BIG!!!!!

  Přeložené posudky  z výstavy :
  3.12.2016  Zakaria Hidajat (Indonésie)
  3,5let, vynikající tělo, vynikající hlava, velmi plynulý pohyb

  4.10.2016 Vija Klučniece (Lotyšsko) 3,5 let, výborného typu, vynikající kostra, nůžkový skus, velké ale čisté oči, vynikající nasazení uší, vynikající nasazení ocasu, dostatečná srst, typický pohyb, pěkná prezentace

  Děkuji Nikolce za perfektní připravenou fenu na výstavy a mamince za výborné předvedení. Nabíjí to člověka energií, protože je to odměna za to,  co vlastně chceme dokázat svým chovem. Krásu a povahu plemene.
  Ano, řekla jsi to dobře. Ano, ne všechno jsou chlupy. Je to souhrn všeho, co pomeranian má mít. Krásnou  hlavu, silnou kostru, standardní výšku, správnou stavbu těla, úhlení končetin, šťastnou, veselou a  milou kontaktní  povahu,  a v neposlední řadě i to skvělé předvedení. A hlavně, byli to 
  nezávislí rozhodčí a o to je to radostnější.
  Moc Vám děvčata děkujeme a gratulujeme.


 • Liebe Hana,
  Tedd Pom Toy  ist gestern 1 Jahr alt geworden. Er ist wunderschön und gesund!:-)

  Sandor


 • Europian Dog Show Belgium, Kortrijk  C.A.C. , C.A.C.I.B  19.11.2016, fenka Chantal Pom Toy  aka "LUNA" - 3.místo ve třídě otevřené

  chovatel : Hana Brzobohata, majitel : Evelyn Storms
  Evelyn moc gratuluji !!!


 • 1. Svatomartinská výstava psů Mladá Boleslav

  Náš odchov, pomeranian Raff Pom Toy se šel před novou výstavní sezonou  2017 projít na poslední výstavě tohoto roku. Konala se  1. Oblastní Svatomartinská výstava, v Mladé Boleslavi,  dne 12.11.2016. Rozhodčí  pro vybraná plemena tohoto  dne byla  paní M. Marušková  - VT 1
  V odpolední soutěži o nejkrásnějšího mladého psa  nás vybral na 1. místo pan  O.Vondrouš. Děkujeme


 • INTERNATIONAL DOG SHOW POZNAŃ 30/10/2016
  owner :Marek Jaros

  LARRY POM TOY z Malebneho povltavi - CWC/CAC, Res. CACIB
  JUDGE: VIVA MARIA SOLECKYJ-SZPUNAR


 • Duo Danube Mezinárodní výstava psů  Bratislava 6.11. 2016

  Dobry vecer prajem,
  chcem sa s vami podelit o dnesny velky uspech co sa nam podaril na DanubeDuoCacib v Bratislave.
  Versi Pom Toy postupil do zaverecnych sutazi a skoncil ako 2 v kategorii dorastu:)) Fotku posielam v prilohe.
  S pozdravom  Silvia a Versi  


 • Mellinka Pom Toy a její výsledky z posledních výstav.
  Děkujeme a gratulujeme majitelce fenky z našeho chovu,  Nikolce Gürtnerové za vynikající úpravu, vedení a reprezentaci.

  Mellie Pom Toy
  MVP Praha Expo Dog
  29.10.2016 V3
  28.10.2016 V2, res.CAC, res.CACIB
  MVP DanubeDuo Cacib 
  5.11.2016   V1 CAC res.CACIB


 • Suelin Pom Toy alias Sisinka


 • Prosím, pozorně si přečtěte na tomto odkazu velmi důležité zprávy  - zde  

  Týká se to
  1. opakovaného nezabřezávání fen, sníženou schopností donosit zdravé plody či častého poporodního úhynu novorozených mláďat.
  2. blížící se elektronické  evidenci tržeb EET, která se dotkne majitelů psích salonů, stejně tak i chovatelů, prodávajících svá štěňata hotovostní platbou.

 • Dobry den p. Brzobohata,
  
  S Versim sme boli na prvej výstave. Bol v kategórii mladší dorast do 6. mesiacov a dostal ocenenie VN1 spolu s velmi pekným hodnotením od pani Frncovej z CR:) Velmi sa z toho tesime. 
  Ako sa vam dari?
  
  Pozdravuje 
  Adam, Silvia a Versi 
  

 • Přeju krásný den :) v roce 2013 jsme u Vás kupovali štěňátko Pomeraniana - Richie pom toy (Tadeášek), tak jsem Vám chtěla poslat nějaké fotky, abyste viděla, jak rostl a jak se mu daří.. 4.října oslaví své třetí narozeniny :) žádný jiný pejsek nemá tak skvělou povahu jako pomeranian, takže Vám za něj ještě jednou moc děkujeme. 
  Přeji Vám hodně štěstí do budoucna, ať se chov daří a ať máte stále tak krásné pejsky jako doteď :) jinak jsem četla, že se do pomíků obouvají kluby s něm. špicema. Na to nemám komentář, už jen když vidím nějakého rádoby pomeraniana, který je jasný  německý špic a jeho majitel ho vydává za pomeraniana, tak bych se hádala. To, že píšou, že pomíci jsou nemocní na fontanelky apod. je čistá závist. Držte se L.


 • Liebe Hana,
  Teddy geht es sehr gut und er ist zu einen wunderschöne rüde gewachsen. Er hat tolle Haare und perfekte Zähne,seiner Größe und Gewicht ist auch den idealen entsprechend. Er ist sehr brav und unproblematisch eine richtige Familien Mitglied und die perfekte Begleiter für mein Leben.  Ich schreibe Ihnen diesmal weil Teddy in zwei Monaten ein Jahr alt wird und ich würde gerne ihm Paaren lassen. Ich dachte ich schreibe erst für sie ob sie für uns eine passende Pomeranian Dame haben? Ich würde (wie üblich) nur eine Welpen von den Wurf haben wollen.Die restliche Babys würde ich natürlich Ihnen überlassen aufs Verkauf oder für Ihre Züchtung. Meine Mutter möchte nämlich auch ein kleine Teddy für sich. Sie ist schon längst im Pension und viel alleine weil mein Papa ist noch zu Arbeit geht. Ich würde gerne diese wünsch meine Mutter erfühlen und hoffe sie können mir dabei behilflich sein.
  Ich bedanke mich schon mal für Ihre Antwort und wünsche Ihnen alles alles gute!
  Mit freundlichen Grüßen: Sandor  (Teddy Pom Toy)

Tedd Pom Toy  4,5 měsíce Tedd Pom Toy  12 měsíců

 • Oblastní výstava všech plemen Na Džbáně,1.10.2016,  první záběhová výstava pro Raffa Pom Toy 10 měsíců starého a Sunny Pom  zvanou Čokoláda 9 měsůců starou.

  Raff  Pom Toy získal VT 1 a v odpolední soutěži o nejkrásnějšího mladého psa, byl vybrán panem Václavíkem na 2. místo.

  Sunny Pom Čokoládička  získala V2 (bojovala  s o 9 měsíců starší  krásnou fenkou, již JCH, která získala zaslouženě V1), ale napoprvé se předvedla  opravdu nádherně.

  Nikolka a Raff Pom Toy Sunny Pom Toy  

 • Dostali jsme fotky od nových majitelů.

  Virgin Pom Toy 
  4,5 měsíce
  Paul Pom Toy  
  7 měsíce
  Versac Pom Toy
  4,5 měsíce
  Otto Pom Toy
    2,5 roku

 • Velmi milá návštěva, která si odvezla importovaného pejska Arnyho, syna našeho Intch. Soffies Snoop Dog. Ach, ten se bude mít.

  Arny u nové paničky Black and white

 • I černý pomeranian je krásný, upravený na domácí střih v renomovaném salonu  na plyšáka (ne prosím mašinkou až naholo !!!)

  Náš Snoopy a Teddy upravení na domácí sestřih.


 • Jan Shar´s Yassi Pom Toy jela na krytí za "Stormem" Trudy´s Spirit of the Northern Sky at Elusive.
  Patelly 0/0, úžasný v typu,  v povaze, standardně vysoký 20 cm, krásná barva.
  Sluší jim to ne ?

  rodokmen
  Trudy´s Spirit of the Northern Sky at Elusive
  pokračování ze
  strany matky
  pokračování ze
  strany matky

 • Patty Pom Toy alias "Tiffany (8 měsíců)- více fotografií zde


 • "Tina" setra pejska manželů Hejdových. Otec Elusive Special Edition.
  Bez vad a nedostatků. Prostě boží  štěně.


 • Pomeranian u manželů Hejdových.
  Zorka a Míra Hejdovi, moderátoři televize Nova,  s krásným novým členem rodiny.
  Tento pejsek je synem  psa Elusive´s Special Edition, který má zakázané krytí v České republice.
  Tento pejsek se narodil v Polsku a byl  z mé strany  doporučen. Je nádherný a nemá chybu !!!
  Přejeme manželům Hejdovým  "nový  krásný život" a dny,  obohacené  tímto krásným štěňátkem.


 • CH. Bg  Elusive´s Special Edition - více zde


 • Dne 12.7.2016 zemřel Hanýsek z Malebného povltaví.
  Bylo mu neuvěřitelných 18 let a 2 měsíce.
  Děkuji jejich páníčkům,  manželům Řehořovým za příkladnou péči o tohoto krásného pomíčka.


 • IANY POM TOY z Malebného povltaví. - 3,5 years
  Majitel : Marek Jaros   Breeder : Brzobohatá Hana
  otec: Soffies Snoop Dog / Finch's Ovations For Me
  matka: Jan-Shars Pom Toy Yarra / Jan-Shars Norman Rockwell
  Výsledky výstav :
  Zakopane (mezinárodní) -  V1, Vítěz mladých, 1. místo ve skupině mladých
  Warszawa (národní) - V1, Vítěz mladých, 1. místo ve skupině mladých
  Warszawa (klubová) - V1, Vítěz mladých, Klubový Vítěz Mladých
  IANY ve věku 10 měsíců získala titul Junioršampion Polska
  Národní výstava Częstochowa'2013 - CWC/CAC, BOS, BOB


 • Patty Pom Toy z Malebného povltaví  ve staří 6 měsíců, která žije v Rakousku, roste  čím dál víc a víc do krásy,že ?


 • Milá návštěva.
  Navštívil nás se svojí krásnou přítelkyní a pejskem z našeho chovu Kerrym Pom Toy alias "Merci" (děkuji že jsi)  český fotbalový reprezentat  pan Milan Škoda. Bylo to moc hezké odpoledne a bylo nám hezky.


 • Mellinka jela na krytí.
  Mag Hanter Marquise Melody alias/aka  "Mellie"   x Ch. Trudy´s  Spirit of the Nortem Sky at Elusive alias/aka  "Storm" 


 • SHOW WEEKEND IN SZCZECIN 25. a 26.6. 2016 - LARRY POM TOY Z MALEBNEHO POVLTAVI
  2 x JUNIOR WINNER
  2 x BEST JUNIOR
  2 x BOB
  první den - rozhodčí Grzegorz Weron (PL)
  druhý den - rozhodčí Michael Forte (IRL) • Versac Pom Toy v novém domově.


 • Virgin Pom Toy v novém domově.


 • Jeli jsme na krytí s Anny Pom Toy  za psem  Stormem.

štěňátko po Stormovi Storm v mém náručí Storm a Anny Pom Toy Stormova štěňátka

 • Další šťastný majitel pomeraniana z našeho chovu.

Bonjour Hana,

Voici quelques photos de Quendy.
Il va tres bien.
Il est adorable.
Il est plein de douceur et de sensibilité.
Il est obéissant.
Il ne dit rien pour le bain et le sechage.
Il déteste etre brosser.
Il a 6 mois 1/2 et pese 1kg450.
Il mesure 18,5 cm au garrot.
J'espere que vous allez bien et tous vos chiens aussi.
Un grand merci pour Quendy.

Amitiés
Elisabeth


 • Opravdu povedený Quido Pom Toy 3 roky


 • Hallo ihr Lieben,
  nach einer sehr stressigen Zeit - beruflich - und leider den Verlust von Cassie, sie ist letzte Woche im Alter von 18 Jahren gestorben, habe ich endlich ein wenig Ruhe um euch zu schreiben.  Tiffany hat sich so toll entwickelt. Sie kümmert sich so um Shira und Shira hat den Verlust von Cassie sehr gut weggesteckt. Die beiden waren ja 17 Jahre lang ein Herz und eine Seele. Tiffany ist der Sonnenschein in unserer Familie. Ihr wisst ja, dass sie eine eher zurückhaltende, ein wenig schüchterne kleine Maus ist. ABER: sie hat sich so toll entwickelt. Jeder im ganzen Dorf kennt und liebt sie. Sie liebt es mit den Kindern im Dorf zu spielen und hat ganz viele Hunde und auch Katzen als Freunde. Sie war auch schon einige Male mit bei meiner Arbeit. Bei jedem Shooting liegt sie ganz brav auf einem Sessel oder in ihrem Körbchen und wartet brav. Sie ist auch mitten im Fellwechsel. Am Rücken, Gesicht und an den Beinen hat die schon ihr erwachsenes Fell. Ich bin fleißig am Üben, damit sie immer in Form ist. Schon ein Unterschied zum West Highland White Terrier trimmen, aber ich lerne gern dazu. Tiffany steht auch wie ein Profi am Tisch. Habe ihr von klein auf das Stehen am Trimmtisch gelernt und der Tierarzt ist immer ganz fasziniert wie brav sie steht und alles mit sich machen lässt. So, dass war jetzt ein langer Roman. Vielen Dank für unseren Sonnenschein!! Ganz liebe Grüße  Tina, Shira und Tiffany
   (Kristina Embacher Photography )

  VÍCE FOTOGRAFIÍ
  ZDE


 • Na příjemné návštěvě u Nikolaje Dinkova, Chrise a Storma v novém domově. Přivezli jsme Anny a Celine Pom Toy  na krytí.
  Děkujeme báječným kamarádům za krásné chvilky  v jejich novém domově a za možnost krýt s tímto krásným pejskem, který měří 19 cm a má fantastický charakter.
  Ostatní, jako fotky fen a rodokmeny  najdete v
  Plánovaném krytí 2016.


 • CEDRIK Pom Toy  alias Riček,  za  vedení paní Věry Schmidtové, majitelky pomíčka,  splnil zkoušku Dw1 (Dog dancing)na výbornou a dokázal,že pomeranian je nejen krásný,ale i inteligentní a dobře cvičitelný. A jestli se nemýlíme, je to první pomík v ČR, co to dokázal. Děkujeme majitelce za propagaci tohoto krásného plemene a gratulujeme k takovému to výjimečnému úspěchu.


 • Quendy Pom Toy letí na dalekou cestu. Jsou mu právě 4 měsíce a myslím, že na něho můžeme být hrdí.

  4 měsíce Quendy jede na letiště se svou novou paničkou

 • Chtěla bych ještě jednou poděkovat  všem čelním představitelům amerického pomeranian klubu / American Pomeranian Club (APC), kteří mně umožnili vstoupit do prestižního celoamerického pomeranian klubu, chovatelce  paní Sharon Hanson a její handlerce a  také  překladatelce paní M. Vnenkové. Byla jsem přijata,  jako rovnocenný chovatel pomeranianů a propagátor čistého chovu tohoto krásného plemene v Evropě. Oslovili mě, abych  o sobě, mém chovu a názorech ohledně chovu pomeranianů v Evropě napsala do prestižního celoamerického časopisu  The Pomeranian   Review. A napsala jsem. Splnil se můj sen. Jsem šťastná.

  Člověk může prohrát, ale nesmí se nikdy vzdát !
  Táňa Fišerová

  Cestu životem můžeme přirovnat k jízdě na kole v horách.
  Chvíli jedeme nahoru, chvíli po rovině a pak strmě dolu. Když občas sjedeme až dolu, neznamená to, že nastal konec.
  To se jen před námi objevil nový kopec, na který je třeba vyjet. Jediné, co bychom  v tom údolí neměli udělat je  : zastavit se.
  Jakmile se zastavíme, a začneme se šťourat v tom, co bylo a analyzovat to, bude mnohem těžší ten následný kopec vyjet.
  Každý pád a každá chyba je jen malou překážkou na naší cestě.
  Nevnímejme je jako fatální a konečné.
  Každá bouřka má svůj konec a pak  vždycky na řadu přijde slunce.
  Dívejme se dopředu a mějme víru v to, že se vše v dobré obrátí.
  Víra je totiž ve skutečnosti nastavení našeho myšlení, kterým si to co přijde, tvoříme.
  Takže  ať už se v životě potýkáme s čímkoliv, nevzdávejte to ! Věřte a bojujte dál.
  Petr


 • Lucky Pom Toy miluje svojí krásnou paničku.


 • Paul Pom Toy "Lamborginy" v novém domově


 • Patty Pom Toy "Tiffany" roste stále více do krásy.


 • Crufts 2016, udělejte si sami svůj úsudek   - zde
  ALPHA LYRAE´S BE MY LOVER  - vítěz Cruftu


 • Krásné štěně z chs Pomperritos Nikolky Gürtnerové
  Nikolka Gürtnerová byla u nás  na krytí a při té příležitosti se přijela pochlubit  nejen se svým synem Ondráškem, ale i s krásným odchovem   "Bublinkou". Její typičnost, lehká volná chůze i veselá povaha nás učarovala.
  mother: Mellie Pom Toy z Malebného povltaví
  father: Char's Golden Texas Ranger
  Pes "Teddy"  Char´s Golden Texas Ranger (ač má některé předky parti) nikdy nedal ani nepředal náznak bílého znaku.  Genetika není  matematika, je to jen předpoklad a ostatní záleží jen na citu chovatele  a vyzkoušení, jak si partneři geneticky "sednou". Základem dobrého chovu je vždy fena !!! Zapamatujte si to chovatelé. Nezačínejte nikdy chovat na genetickém  průměru, nebo fenách, které mají v předcích nevyrovnané typy a výšky   !!! A  to je pravda.


 • V roce 1990 jsem vystoupila na členské schůzi proti nedemokratickému chovu v KCHŠ - našla jsem 26 let starý  historický článek, k přečtení  - zde
  Po této schůzi jsem byla zvolena, aniž jsem chtěla, do výboru klubu. Při první výborové schůzi po této členské schůzi, seděli uprostřed poradkyně chovu a jen jsem vešla, řekli, abych to dobře slyšela ; hele, už přišla ta kr..a. Ten den jsem podala demisi, protože nevím, co bych asi jediná  mezi těmito  lidmi zmohla. Zastal se mě tehdy jen pan Ing. Amsler, kterého jsem si  vždy vážila jako velmi seriozního, inteligentního a čestného člověka. I on podal demisi. Uteklo to.


 • Patty Pom Toy na retrofotce


 • Láska na první pohled
  Náš odchov Olly Pom Toy "Leo" (4 měsíce starý) je čím dál krásnější a panička píše, že ho tak miluje, že s ním jezdí všude a ani na chvilku ho nenechává samotného.
  Olly byl vychován od mala na umělé stravě. Narodil se ve váze 5 dkg a neměl sílu pít od maminky mlíčko. Povedlo se to a stal se z něj  pejsek k pomilování.


 • Naše chlouba

Ch. Iany Pom Toy z
Malebného povltaví
Didi Pom Toy z
Malebného povltaví
Intch. Quido Pom Toy z
Malebného povltaví
Intch. Quatro Pom Toy z Malebného povltaví Intch. Parker Pom Toy

 • Fena z mého chovu QUINA Pom Toy z Malebného povltaví  získala dne 10.01.2016  na Hanácké  národní výstavě - maj. M.Vlčková , od rozhodčí
   pí. Jonasové  CAC, NV,BOB   a splnila podmínky pro zadání českého šampiona.


 • NOVINKY 2014-2015 zde

 • NOVINKY 2011-2013 zde

 • STARŠÍ NOVINKY zde

Hana Brzobohatá,   294 02 Kněžmost, Žantov 29

tel.: +420 731 518 046, +420 603 503 307

e-mail: brzobohatahana@gmail.com

 Webdesign: Jaroslav Erben © PSYCHOTRONIQUE ERBEN COMPANY

Navštivte server psí svět - www.stenata.cz!

Optimalizováno pro rozlišení 800x600. Stránky vznikly 11.10.2006.