Vítám Vás v mé chovatelské stanici, která chová pomeraniany od roku 1989

 

       V tomto roce jsem importovala první chovnou fenku červené barvy Allesu de la Colline Rouge a starší fenku Ricardu Piccolinis ze SRN od mé přítelkyně, chovatelky Angeliky Kamm (bohužel již není mezi námi) a která mě svými radami zasvětila do chovu tohoto krásného, u nás známého-neznámého plemene pomeranian

První zahraniční krytí jsem uskutečnila u paní Kamm, importovaným psem z Kanady Emadalem Home Pride. Narodila se dvě štěňátka Flip a Fanny v červené barvě. Dalším importovaným psem byl typicky vlkošedý Erold de la Colline Rouge a Ivanhoe vom Ahnepark v barvě orange sable, s krásnou typickou hlavou pomeraniana, s ideální jemnou hustou podsadou, s vynikající povahou příslušící tomuto plemeni a s předky z USA. Tento pes se skutečně odlišoval od německých špiců a přesto získal v Německu titul evropského vítěze. Na našich výstavách v 90.letech nebyl pro své odlišné znaky doceněn. Tento pejsek byl natolik geneticky silný, že předával své přednosti i na průměrné feny.

Ze Slovenska jsem importovala Barbara Modrý Asyr chovatele Miro Lamoše, který dovezl pár překrásných pomeranianů z chovatelské stanice Soffies. Tento pejsek byl potomkem těchto rodičů. Dalšího chovného pejska jsem výměnou získala od pana Černohorského a byl jím krásný krémový pomeranian Na Zyczenie Kontrapunkt a nejmladšího chovného oranžového pejska Quima Lví domov, syna kanadského a finského šampiona Foxworth Front Runner zvaný "Bailey". Tito psi a fenky jsou zakladateli a pokračovateli mého chovu a odchovů. Ráda Vám je představím v malé fotogalerii.

Můj chov je zaměřen především na líbivost (důraz kladu především na krásné hlavy) typickou srst, povahu pomeraniana a zdraví. Jelikož je chov pomeranianů u renomovaných chovatelských stanic v USA a v západní evropě opět o krok dále, importovala jsem z chovatelské stanice Soffies psa SOFFIES SNOOP DOG, syna po vítězi Cruftovy výstavy 2OO6 FINCHS OVATIONS FOR ME, zvaného NO NAME. Z další vyhlášené chovatelské stanice JAN SHAR´S jsem dovezla oranžového psa JS ONE MAN SHOW a dvě fenky, oranžovou JS COME FLY WITH ME "GOLDY" a fenku black and tan JS MAKE MINE MINK " SHUGER", dále psa a fenu z chovatelské stanice CHAR´S a poslední fenku z chovatelské stanice BI-MAR. Všichni psi a feny vynikají silnou kostrou, krásnou hlavou i povahou, která je typická pro prošlechtěné pomeraniany amerického typu.

 


Chovatelství patří k jednomu z nejzajímavějších, nejzáživnějších, ale i nejtrpčích koníčků. Pracujete s živou bytostí a dopředu nikdy nevíte, zda se vám to nebo ono spojení vydaří. Pak nejméně rok čekáte, aby jste zjistili, že Váš odchovaný "sen" má v dospělosti všechno v pořádku a na místě. Největší radost ovšem máte, když se Váš odchov podobá Vašim "snům" (zahraničním špičkovým odchovům) a při prezentaci na výstavách jej výborně ocení nejen rozhodčí (zde je to ovšem na vážkách, neboť díky jednomu standardu nikdy nevíte, zda se rozhodčí přikloní k typu klasického střihem neupraveného německého špice, nebo k upravenenému kompaktnímu pomeranianovi), ale především diváci, neboť ti jsou pro mě především směrodatní. Mezi nimi může být budoucí obdivovatel tohoto krásného plemene a budoucí zájemce o štěňátko. A to je ten nejpřevažující motivační cíl každého dobrého chovatele. Chovatelství je velká řehole časová, ale i finanční. Ale stojí to za to, neboť když vypadá pomeranian tak, jak vypadat má, patří k jednomu z nejkrásnějších plemen na světě. Vyznávám k němu celoživotní lásku. Chovatelství patří k nikdy nekončícímu "uměleckému dílu" a budu se ze všech sil snažit o docílení obrazu svých snů.

 

Od 01.01.2016 jsem se stala platným členem APC- American Kennel Club